MAVİ PAZARYERİ MANİFESTOSU

Mavi Pazaryeri, denizden ilham alarak üreten kadınların dayanışmasının ve paylaşımlarının yer aldığı bir sosyal girişimdir. 

İnsanın doğa ile uyumlu olduğu, doğal dengeyi ve biyolojik çeşitliliği koruyan, adil bir toplum için çalışıyoruz. 

Deniz ekosisteminin muhafaza edilmesi, denizel yaşamın ve denizlerimizin sürdürülebilirliğine katkı sağlamak amacıyla varız. Bu vizyonla, denizel sektörlerde çalışan kadınları toplumsal, ekonomik ve mesleki olarak güçlendirmek için güçlerimizi birleştirdik.

Dünyaya saygılı, adil, temiz üretim yapan, tutkusu denizler olan kadınlarla Mavi Pazaryeri'nde bir aradayız. Bu dayanışma sayesinde üretilen ürünler web sitemizde sizlerle buluşuyor.

Mavi Pazaryeri’nde ilhamını doğadan alarak üreten kadınlarla tanışabilir ve böylece sizler de iyiliğin yayılmasına destek olabilirsiniz. Üretimden paketlemeye kadar tüm süreçlerde üreticilerimizi atık miktarının minimum, geri dönüşümün ise maksimum olması konusunda teşvik ederek sürdürülebilir ve etik üretimi savunuyoruz.

Özlemini duyduğumuz Mavi Gelecek için hem kadın balıkçılara hem de denizlerin sağlıklı olması ve iyileşmesine katkıda bulunabilirsiniz. 

Mavi bir gelecek hayali ile,

Mavi Pazaryeri Dayanışması